Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 0 komentarzy

JacekMarchewka

JacekMarchewka - wojsko i politka Polski

Płk. Andrzej Kozera CHAMSKO : Nie wtykaj nosa... !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tajemnicza jendostka w środku Szudziałowa wzbudza wśród mieszkańców wielkie zainteresowanie, ale też niepokój. Co się za tym kryje, tego wojsko nie zdradza. Prawdopodobnie są to łącznościowcy z jednostki wojskowej w Grójcu.

Tajemnicza jendostka w środku Szudziałowa wzbudza wśród mieszkańców wielkie zainteresowanie, ale też niepokój. Co się za tym kryje, tego wojsko nie zdradza. Prawdopodobnie są to łącznościowcy z jednostki wojskowej w Grójcu. Jednak nie trzeba być Aleksandrem Wielkim, żeby połączyć ten fakt z wrześniowymi, rosyjsko-białoruskimi manewrami wojskowymi „Zapad 2017” na Białorusi.

Wojsko podaje, że chodzi o wzmocnienie narodowego systemu obrony powietrznej. Szczegóły dotyczące zaangażowanych sił i środków, miejsce rozmieszczenia, nie będą podawane do publicznej wiadomości - tak brzmi odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na zadane przez nas pytania.

Chcąc potwierdzić nasze informacje, zapytaliśmy dowódcę 1. Ośrodka Radioelektronicznego płk. Andrzeja Kozerę o liczebność wojsk, jakiego rodzaju są to siły, jak długo będą w Szudziałowie, jakie mają zadania. – Nie mogę udzielać takich informacji z uwagi na charakter wykonywanych zadań – powiedział płk Andrzej Kozera podczas rozmowy telefonicznej. Zapytaliśmy również, czy są w okolicznych lasach wojska USA, powołując na amerykańskie helikoptery Black Hawk, które co najmniej dwukrotnie lądowały w Białymstoku. – Nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy sk***ysynu! – nie wytrzymał i z agresją odparł dziennikarzowi.

Tajemnicza jendostka nie uszła uwadze szudiałowian. Niepokój mieszkańców jednak nie jest bezpodstawny. Okoliczni mieszkańcy obawiają się nadmiernego promieniowania anten o dużej mocy bez uwzględniania negatywnego wpływu na zdrowie osób tam żyjących. Wielu mieszkańców skarży się m.in. na bóle i zawroty głowy, bezsenność czy wysokie skoki ciśnienia.

Ponieważ nie ma możliwości uzyskania informacji na temat wpływu promieniowania anten na stan zdrowia mieszkańców, szudziałowianie wystosowali petycje do Ministra Zdrowia pana Konstantego Radziwiłła, a również do Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza. Mieszkańcy także napisali list do Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Pod petycjami do Ministrów podpisało się kilkadziesiąt osób.

podlasie24.pl,  Lech Zakrzewski

http://podlasie24.pl/sokolow/region/plk.-andrzej-kozera-chamsko-do-dziennikarza-nie-wtykaj-nosa-w-nie-swoje-sprawy-...-22851.html

KOMENTARZE

 • @ autor
  Ciekawe czy w ogóle będzie odpowiedź. A jeżeli, to kiedy i jaka.
  Proszę na Neonie o dalsze informacje.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Z mojej strony 5*
  A po wyższym oficerze WP takie potraktowanie dziennikarza świadczy nie tylko o braku kultury, ale o jakiejś aberracji. Widać jaki minister, taki i dowódca. Strach pomyśleć, jeśli jest więcej w wojsku takich wyższych oficerów i dowódców.
 • @Autor
  Autor otrzyma odpowiedź pewnie któregoś ranka około 6.00. Dostanie ja przez "umyślnych".
 • +5
  Ciekawe. Myślę że sprawę można by wyjaśnić gdyby ktoś zamieścił zdjęcie tych anten.

  USA robi wiele szkód na terenach gdzie stacjonuje i ćwiczy. Dlatego tak niechętnie patrzono na ich przebywanie w Europie Zach. Dziś już wiemy ze na poligonach w Polsce używa przeciwpancernej amunicji uranowej, co doprowadziło do skażenia obszarów leśnych poligonu w Świetoszowie.

  Jestem ciekaw kto zapłaci i czy w ogóle przywróci teren do stanu pierwotnego. Czy wie o tym minister od karczowania puszczy? Miejscowi już nie jadają grzybków z poligonu, tylko sprzedają przy drogach jadącym do Niemiec.
 • Co tam w namiotach robią "ci" z pod Grujca?
  "Próbują" podsłuchiwać.Tylko z czym do ludzi?

  Ruska odpowiedz na takie "zabawy harcerzyków"

  https://cs7062.userapi.com/c837626/v837626141/6a2db/8203oIaL6W4.jpg

  Na Syberii wojska radiolokacyjne ćwiczyły unieszkodliwianie systemów łączności przeciwnika.Zasięg- 4000km.

  https://russian.rt.com/russia/news/428986-ural-ucheniya-radioelektronnye-voiska


  Co pisze chazarski defence24 n/t "walki elektronicznej" i możliwości Grójca

  http://www.cyberdefence24.pl/379199,walka-elektroniczna-w-silach-zbrojnych-iii-rp
 • @kfakfa 08:41:23
  Tak trzeba o tym pisać. Dziś Rosja jest wstanie wyłączyć prąd całej Europie i pozbawić łączności. Prężenie muskułów NATO jest co najwyżej zabawne. Patrioty i rakiety z Radzikowa nie dolecą do celu, jak te 60 Tomahawków wystrzelonych z okrętów w stronę Syrii. Brygada międzynarodowa Abramsów bez łączności i ELEKTRONIKI jest tyle warta ile złom hutniczy.
 • @Fischer 09:32:41
  Dlatego pan pułkownik był taki wkurwiony. Nie ma się co dziwić, pewnie każdy z nas by tak zareagował. To jest wprawie wojna panowie....
  To gdzie maja te anteny poustawiać?
 • @ Autor
  "Chcąc potwierdzić nasze informacje, zapytaliśmy dowódcę 1. Ośrodka Radioelektronicznego płk. Andrzeja Kozerę o liczebność wojsk, jakiego rodzaju są to siły, jak długo będą w Szudziałowie, jakie mają zadania. – Nie mogę udzielać takich informacji z uwagi na charakter wykonywanych zadań – powiedział płk Andrzej Kozera podczas rozmowy telefonicznej. Zapytaliśmy również, czy są w okolicznych lasach wojska USA, powołując na amerykańskie helikoptery Black Hawk, które co najmniej dwukrotnie lądowały w Białymstoku. – Nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy "

  Black Hawk'i... coś mi się widzi, że usmaki mogą się przebrać za "zielone ludziki" i zacząć szturmować Białystok. Wina pójdzie na Ruskich. Sytuacja stanie się rozwojowa... Może dlatego Kozera był taki wnerwiony - musi robić dobrą minę do złej gry i jeszcze nie ma pewności, czy nie okaże się w pewnym momencie, że wie za dużo i może być niewygodny...

  Dzięki za ważny wpis.

  5*
 • Black Hawk nad miastem
  Pierwsze do Powidza przybyły 2 maja a już w czerwcu w Podlaskiem zaczęli badać teren.
  27 czerwca firma "Pronar" jej lądowisko w Hajnówce 27 czerwca 2017r.
  Właściciel firmy rzekomo częstuje obiadem 14 byków z USA...
  Odwiedzili też komendę Policji w Białymstoku.

  https://pl-pl.facebook.com/poranny/posts/1597566983587653

  http://www.poranny.pl/wiadomosci/hajnowka/a/black-hawk-laduje-na-lotnisku-pronaru-w-narwi,12216481/
 • @kfakfa 20:47:16
  prezes zarządu Pronar- Sergiusz Martyniuk,łysy,z brzuchem,w niebieskiej koszuli.

  http://agrobiznesklub.com.pl/nagroda-abk/laureaci/run,sergiusz-martyniuk-pronar-narew,page,1,article,520.html
 • @kfakfa 20:47:16
  Amerykanie przybyli do Hajnówki. By sprawdzić możliwości wykorzystania lotniska Ponaru dla operacji wojsk USA.

  To lotnisko jest przystosowane do podejmowania śmigłowców, ma własne stacje paliw i magazyny. Może podejmować samoloty w dzień jak i w nocy. Lotnisko trawiaste ma pas kilometrowej długości, specjalnie utwardzany i odwadniany. Większość lotnisk trawiastych nie ma takiego pasa. Pomysł budowę pasa Panu Martyniukowi podsunął gen Czempiński miłośnik lotnictwa. Lotnisko już zarabia, bo nie ma tam lotnisk w okolicy. Obsługuje lekkie samoloty straży granicznej, policyjne, rządowe.
 • @Fischer 22:32:04
  "Pomysł budowę pasa Panu Martyniukowi podsunął gen Czempiński miłośnik lotnictwa. Lotnisko już zarabia, ..."

  Midas normalnie z tego generała ;-)
  Ale się to wszystko dziwnie układa...

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:06:42
  To dla generała żadna nowość. Każdy kto ma pojęcie o wojsku, wie że wobec zmiany doktryny. W tym wypadku zagrożenia od strony Niemiec i NATO, na zagrożenie od strony Rosji. Nastąpi, przemieszczenie i reorganizacja jednostek z granicy zachodniej na wschodnią. Poza koszarami na tym terenie brak jest dodatkowych obiektów infrastruktury w tym lądowisk dla śmigłowców i samolotów transportowych. Na tym lotnisku mogą lądować nasze Casy i Herkulesy ( z tymi ostatnimi może być problem przy starcie, nie znam podłoża na końcu pasa, pusty wystartuje)

  Więc tylko podpowiedział człowiekowi, ze warto w to inwestować, bo Polska biedny kraj i budżet napięty. A w przyszłości kasa się zwróci.
 • @Fischer 19:52:58
  "Na tym lotnisku mogą lądować nasze Casy i Herkulesy"

  Od trudnych lotnisk to USSArmy ma jeszcze Globemastery, specjalnie zaprojektowane do tego.
 • @laurentp 20:20:43
  Globomaster ma rozbieg ponad dwa kilometry. Czyli tyle potrzebuje pasa do startu. Pas w Hajnówce ma kilometr. Wątpliwe, że wystartuje tam Herkules. Może pusty jak pisałem, gdy uzyska przy starcie wystarczająca siłę nośną by nie zapaść się w podłożu już poza utwardzonym pasem.

  Herkules potrzebuje 1433 m pasa (do wejścia na wysokość 10-15 m). Jeżeli samolot będzie pusty to jest szansa, że po rozbiegu 1000 m, oderwie się od ziemi, a przynajmniej nie ugrzęźnie na polu poza pasem.

  Na korzyść będzie działała siła nośna skrzydeł dzięki uzyskanej już prędkości. Inaczej mówiąc będzie mniejszy nacisk samolotu na podłoże.

  Żeby to ocenić trzeba obejrzeć to lotnisko, mieć zdjęcie satelitarne by stwierdzić jakie rośliny rosną poza pasem, czy to teren podmokły, piasek, ziemia orna, jaka uprawa.

  Może Herkules wystartuje. Casa na pewno. Globmaster nie da rady.

OSTATNIE POSTY

więcej